Välkommen till Verkstadsklubben Volvo Skövde

Koncernfackets ungdomsutskott på besök

Postad av: Jonny Alfredsson
Kategori: Nyheter

Under två dagar besöker vårt koncerfackliga ungdomsgäng oss. Under tisdagen fick man en dragning i FIW (future industrial worker) utav två medarbetare, Marie Säll och Carl Ingemarsson, som jobbar i detta dagligen och klubbens representant är Owe Nyman. Rundvandring i fabriken står också på schemat. Ungdomarna representerar följande Volvo-orter: Skövde, Malmö, Flen, Umeå, Borås, Braås, Uddevalla, Köping, Vara, Hallsberg och Arvika.

                  Ungdomsutskottet ansvariga: Josefin Ohlson, Oscar Larsson, Gustaf Jönsson-Engbusk, Linda Åhlund och Veronica Reian

                                             

Verkstadsklubben använder cookies för att förbättra din upplevelse på vår hemsida. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).