Välkommen till Verkstadsklubben Volvo Skövde

Koncernfackets ungdomsutskott på besök

Postad av: Jonny Alfredsson
Kategori: Nyheter

Under två dagar besöker vårt koncerfackliga ungdomsgäng oss. Under tisdagen fick man en dragning i FIW (future industrial worker) utav två medarbetare, Marie Säll och Carl Ingemarsson, som jobbar i detta dagligen och klubbens representant är Owe Nyman. Rundvandring i fabriken står också på schemat. Ungdomarna representerar följande Volvo-orter: Skövde, Malmö, Flen, Umeå, Borås, Braås, Uddevalla, Köping, Vara, Hallsberg och Arvika.

                  Ungdomsutskottet ansvariga: Josefin Ohlson, Oscar Larsson, Gustaf Jönsson-Engbusk, Linda Åhlund och Veronica Reian

                                             

Verkstadsklubben använder cookies för att förbättra din upplevelse på vår hemsida.