Välkommen till Verkstadsklubben Volvo Skövde

COVID-19 Information

Postad av: Lars Ask
Kategori: Nyheter

Den positiva utvecklingen av en minskad smittspridning av COVID-19 som vi såg under sommaren och början på hösten har tagit en helt ny vändning. Var och hur den ökade smittspridningen kommer att utvecklas vet vi inte idag. Det vi vet idag är att vi alla har ett stort egenansvar för att begränsa smittspridningen så mycket som möjligt.

Därför uppmanar jag och verkstadsklubbens styrelse alla våra medlemmar att följa de rekommendationer som Folkhälsomyndigheten utfärdar samt de riktlinjer som företaget går ut med.

  • Stanna hemma när du är eller känner dig sjuk.
  • Håll avstånd – Minst 1,5 meter.
  • Tvätta händerna ofta.
  • Hosta och nys i armvecket.
  • Undvik att röra ögon, näsa och mun.

För att besöka någon våra expeditioner, vänligen respektera även de riktlinjer som finns anslagna där.

Tillsammans kan vi hjälpas åt att begränsa smittspridningen inne på företaget och ute i samhället.


Lars Ask
Ordförande

Verkstadsklubben använder cookies för att förbättra din upplevelse på vår hemsida. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).