Välkommen till Verkstadsklubben Volvo Skövde

Om du som bemanning blir Volvoanställd tänk på detta

Verkstadsklubben > News > Nyheter > Om du som bemanning blir Volvoanställd tänk på detta

Om du som bemanning blir Volvoanställd tänk på detta

Postad av: Johnny Gran
Kategori: Nyheter

Hej

Nu har företaget valt att anställa en del av er som är inhyrd bemanning på Volvo. För dig som redan är medlem i IF Metall så är det viktigt att vi får en fullmakt till oss på Verkstadsklubben. Enklast gör du detta på din lokala gruppexpedition.

Fullmakten är viktig eftersom IF Metall inte vet att du byter arbetsgivare och därmed kan du få fel avgift. Det är även viktigt för oss på Verkstadsklubben att veta så att du får ta del av det försäkringspaket som enbart gäller för våra medlemmar på Volvo. Dessutom för att du ska få samma information som våra medlemmar, inbjudningar till olika evenemang samt utdelning av saker.

 

Verkstadsklubben använder cookies för att förbättra din upplevelse på vår hemsida.